Jane D‘Arc

8. května 2018 v 14:04 |  Virrier

Obecné informace

Rytířka Dračího Řádu, šlechta
Rasa Moirq, věk 25 let

Zajímavosti

Charakteristika
Narodila se jako dcerou kovářky a královského rytíře. I když si otec přál spíše syna, početí druhého dítěte se již neuskutečnilo. Proto vynaložil veškeré úsilí na své prvorozené dítě, z Jany vychovával muže. Na krátko střižené kadeře v barvě zlata, chlapecké oblečení a také učení v boji. Od mala školená v umění meče, které přes jeho váhu nikdy nebylo dostačující, ovšem co se týče lovu a lukostřelby je Jana dostatečný protivník. Jak se říká, má oko dravce. I přes chabou slabost v dospělosti vypadat svůdně a žensky, občas Jane zvolí výraznější střih, aby vynikly její přednosti.
Jana je loajální a fanaticky zaslepená láskou k bohu a králi, skálopevně přesvědčená, že trestat odpůrce je správné a její konání bude později odpuštěno a odměněno. Ve jménu Boha a koruny. Jakožto žena v řadách převážně mužské společnosti svou silou v boji tolik nevyniká, lpí si na rychlosti a mrštnosti. Má speciálně ukovaný meč, který je mnohem lehčí, než mnohé jiné. Není den kdy by Jana netrénovala, přeci jen pro ženu je těžké se prosadit a nebýt jen šedá myš, o kterou se otírají mužská slova plná oplzlostí a posměchů. Jednou pronesla přísahu a svému slova hodlá dostát.
Delší zlaté vlasy, nechává převážně schované, ale někdy neposedné kadeře nejde zkrotit. Je trošku vyšší, než je standard ženy, s postavou vypracované laně, která skýtá také mnoho jizev. Jana miluje zpěv a dokonce její hlas má líbivý zvuk, ovšem stejně jako číst a plavat, hrát na hudební nástroje neumí, leda že by se jednalo o pískání na stéblo trávy.

Zbraně
Dvě dýky, které nosí pro případ nouze. Jednu na stehnu a druhou u kotníku.
Luk a šípy. A jednoruční meč, jehož celková délka je cca 126 cm, délka čepele cca 95 cm, šířka záštity cca 28 cm.