Draci obecně

19. dubna 2018 v 5:39 |  Bestiář

Dračí stravování

Draci nejsou vyloženě vybíraví. Jednoduše by se dalo říct, že jsou všežravci. Záleží to na jednotlivému drakovi, co více preferuje. Avšak typické je, když draci úrovně 3 a 4 požírají převážně masnou stravu a draci úrovně 1 raději preferují méně masa, více rostlin a plody. U draků druhé úrovně je typické pojídat obojí půl na půl.

Dračí jazyk

Draci nemají svůj jazyk. Kdysi dávno předci komunikovali pomocí gest a mimiky těla, jako jiné stvoření, ale s přicházejícími lidmi se naučili společný jazyk. Začali tak komunikovat nejen s lidmi, ale i mezi sebou. Funguje to tak po mnoho let.

Dračí hlas a smysly

Většina draků ráda zpívá, díky jejich hlubokým a zvučným hlasům, dokáží zazpívat opravdu krásné písně.
Samozřejmě draci mají lepší smysly než lidé, slyší mnohem dál, vidí toho více a jejich čich i chuť je značně silnější.

Dračí hiearchie

Krása dračí hiearchie spočívá v jednoduchosti. Drak se podřizuje drakovi většímu než je on (většinou). Pokud nemají mezi sebou jisté spory, ovšem. Draci se navzájem přesto respektují a cenní si svých životů. Naděje všech draků spočívá ve spolupráci, i když se najdou jedinci, kteří jsou raději osamotě, drak druhého draka jen tak nezradí nebo nezabije, pokud nemají osobní spor mezi sebou. Draci naopak umí být navzájem mezi sebou ochranářští, snaží se ty slabší ochránit. Své předky ctí a váží si jich.

Draci a smrt

Smrt draka není komplikovaná, drakův nejslabší článek je samozřejmě srdce. Draci se smrti bojí, netuší, co pro ně smrt znamená. Všechny tyhle děsivé myšlenky draky nutí k sebeobraně a svého života si skutečně váží. Berou je jako dar, který se snaží někdo vzít. Draci chtějí místo na noční obloze mezi svými předky a to místo si musí vysloužit.